Βαριά ήττα με 4-0 δέχτηκε η Απόλλων Ladies και πλέον μετά από εννιά χρόνια η ομάδα μας δεν θα κατακτήσει το πρωτάθλημα.

Είναι φανερό ότι οι κοπέλες μας ήταν μακριά από τον καλό τους εαυτό και δέχτηκαν αυτή την οδυνηρή ήττα από την Barcelona F.A.

Σίγουρα είναι μία ήττα που μας πληγώνει, αλλά είμαστε πολύ περήφανοι για αυτή την ομάδα και δεν ξεγράφουμε όλες αυτές τις χαρές που μας έδωσε όλα αυτά τα χρόνια.

Η εξέλιξη του αγώνα μέσα από την ιστοσελίδα της ΚΟΠ

Σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση του πρώτου τίτλου στην ιστορία της στο Πρωτάθλημα Γυναικών πήρε η Barcelona F.A. μετά τη σημερινή της νίκη επί της ομάδας των Apollon Ladies με 4-0  στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γυναικών.

Ο Έλλοχ με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό και η Φρίτα με πλασέ στο 87′ διαμόρφωσε το 0-2. Η Μαρινέλλα Παναγιώτου πέτυχε το 0-3 στο 90′ και στις καθυστερήσεις η Ελλόχ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Με τη νίκη της αυτή η Barcelona ανέβηκε στους 31 βαθμούς, πέντε περισσότερους από την ομάδα των Apollon Ladies που έμειναν στους 26.