Φιλική ήττα για την ομάδα μας με 3-1 κόντρα στον Εθνικό, σε αγώνα που έγινε στο Κολόσσι.

Ο αγώνας:

9′ Πρώτο καλό σουτ του αγώνα για τον Εθνικό
Ο Καπαρτής ελευθερώθηκε όμορφα εκτός περιοχής, έκανε το σουτ το οποίο ωστόσο πέρασε ψηλά άουτ από την εστία του Δημητρίου

11′ Νέο σουτ με τον Λαμπάν
Ο Λαμπάν κέρδισε τη μπάλα εκτός περιοχής, απέφυγε ένα αντίπαλο κι έκανε το σουτ το οποίο πέρασε δίπλα από την εστία

20′ Κόρνερ για τον Απόλλωνα
Εκτέλεσε ο Ψύχας στο πρώτο δοκάρι, απομάκρυναν οι αμυντικοί

22′ Καλή ευκαιρία για τον Εθνικό
Ο Λαμπάν έκανε τη μακρινή μπαλιά προς το μέρος του Ηλία, ο οποίος “κρέμασε” τον Δημητρίου με τη μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από την εστία του νεαρού τερματοφύλακα

24′ Διάλειμμα για νερό

27′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Εθνικό
Εκτελέστηκε με σέντρα στο δεύτερο δοκάρι με τον Γκλομπάρντ να κερδίζει την κεφαλιά ωστόσο η μπάλα να περνάει άουτ

29′ Σέντρα από τον Γιαννιώτα στη μικρή περιοχή με αποδέκτη τον Γκακπέ ο οποίος έκανε τη προβολή ωστόσο η μπάλα πέρασε έξω

Λήξη ημιχρόνου
0-0 οι δύο ομάδες

46′ Έναρξη β΄ μέρους.

Μία αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Βολοτίνεν αντικατέστησε τον Δημητρίου

49′ ΓΚΟΛ 0-1 Ο Εθνικός άνοιξε το σκορ

53′ ΓΚΟΛ 0-2 ο Εθνικός

57′ Ευκαιρία για τον Εθνικό
Ο Σπόλιαριτς με σωτήριο τάκλιν απομάκρυνε τον κίνδυνο

58′ Αλλαγή
Έξω ο Γιαννιώτας, μέσα ο Μήτας. Ο Ψύχας πέρασε στο δεξί άκρο της επίθεσης

62′ Γκολ με τον Σαρντινέρο
Ο Χάμπος σεντραρε από τα αριστερά σε εκτέλεση φάουλ με τον Ισπανό να πιάνει την όμορφη κεφάλια και να μειώνει σε 1-2.