Την ήττα με 1-0 γνώρισε η ομάδα μας στο «Γ.Σ.Π» από την Ομόνοια, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Ο Απόλλωνας είχε τις δικές του ευκαιρίες για γκολ, χωρίς όμως να τις αξιοποιήσει.

Ο αγώνας:

Στο 18ο λεπτό είχαμε την πρώτη αξιόλογη ευκαιρία στο παιχνίδι, όταν μετά από λάθος πάσα στην άμυνα της Ομόνοιας, ο Γιαννιώτας βρέθηκε σε καλή θέση αλλά το σουτ του έφυγε μόλις έξω. 2 λεπτά μετά η Ομόνοια απείλησε με διαδοχικά σουτ του Τιάγκο τα οποία σταμάτησαν σε σώματα αμυντικών.

Στο 22΄ο Τιάγκο εκτέλεσε το φάουλ, ο Βιτόρ έκανε το τακουνάκι με τον Μολ να αποκρούει σε κόρνερ. Λίγο μετά πήγε να γίνει λάθος στην άμυνα της Ομόνοιας αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 28΄ο Μάρκοβιτς εκτέλεσε το φάουλ με τον Ουζόχο να αποκρούει. Στο 32΄ο Πίττας είχε μια καλή στιγμή στην περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε έξω μετά από προβολή.

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 48΄ο Σελίμοβιτς έκανε λάθος, ο Τιάγκο πήρε την μπάλα, έδωσε στο Ματ, αλλά το σουτ του δεν ήταν δυνατό με τον Μολ να αποκρούει. Στο 49΄έγινε το σουτ από τον Εζρά, ο Μολ απέκρουσε και ο Τιάγκο στην επαναφορά έκανε το 1-0! Στο 53 ο Εζρά έκανε το σουτ με τον Μολ να αποκρούει.

Στο 57΄ο Τιάγκο έκανε το σουτ, ο Μολ απέκρουσε και ο Ματ από κοντά έστειλε την μπάλα έξω χάνοντας μεγάλη ευκαιρία. Στο ίδιο λεπτό ο Ουζόχο απέκρουσε πολύ καλό σουτ από τον Γιαννιώτα.

Στο 69΄ο Απόλλωνας έχασε διπλή ευκαιρία με τον Γκακπέ αλλά ο Ουζόχο έβγαλε σημαντικές αποκρούσεις!

Στην συνέχεια ο Απόλλωνας είχε την μπάλα στην κατοχή του και προσπαθούσε να φτιάξει τις προϋποθέσεις για να ισοφαρίσει.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ουζόχο, Μαυρίας, Λάνγκ, Λούφτνερ, Λέζιακς, Βιτόρ, Γκόμεθ , Τιάγκο, Χριστοφή (70΄Χούμποτσαν), Εζρά (70′ Κακουλής), Ντάρμπισαϊαρ (90+3 Κούσουλος)

Στον πάγκο: Παναγή, Περέιρα, Μανρίκε, , Κατελάρης, Ορτέγα, Μικού

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Μολ, Πέδρο, Σελίμοβιτς, Γιούστε, Αγκίρε, Χάμπος, Μάρκοβιτς, Πίττας (73΄Σαρδινέρο), Γιαννιώτας, Καρ (61′ Γκακπέ) , Ζελάγια

Στον πάγκο: Βολοτίνεν, Βασιλείου, Αντωνιάδης, Σακέτι, Σάλαϊ, Ρομπέρζ

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκόμεθ, Λούφτνερ/Πίττας, Χάμπος